Mabiss

MB-60

SYSTEM OKIENNO-DRZWIOWY Z IZOLACJĄ TERMICZNĄ

Odporność na uderzenie
KLASA 3

Przepuszczalność powietrza
KLASA 4

Wodoszczelność
KLASA E900

Obciążenie wiatrem
KLASA C5

Eksponowany system okienno drzwiowy z przegrodową izolacją termiczną – MB-60 jest własnym autorskim rozwiązaniem firmy ALUPROF S.A., wychodzącym naprzeciw życzeniom i wymaganiom naszych klientów: architektów, inwestorów, firm współpracujących, osób prywatnych. Konstrukcyjnie system MB-60 jest nowatorskim rozwiązaniem, służącym do wykonywania rygorystycznych izolacji termicznej i akustycznej elementów architektury zewnętrznej, takich jak różnych typów okien, drzwi, przedsionków, witryn, konstrukcji przestrzennych. System ten jest ściśle synergiczny z systemami okienno-drzwiowymi MB-45 i MB-70. Ujednolicenie to powoduje, że wygląd produktów, takich jak okna, drzwi, zbudowanych w różnych systemach, wyglądają niemal identycznie zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Takie założenie projektowe pozwala na zastosowanie wielu kompatybilnych elementów z tych systemów, np. wspólnych listew przyszybowych, narożników, uszczelek, przyszybowych i przylgowych, okuć, zamków, zawiasów oraz wielu identycznych rozwiązań technologicznych, takich jak kołkowanie stężeń i poprzeczek, klejenie narożników, tłoczenie różnych otworów.

Cechą charakterystyczną izolacji termicznej okien i drzwi w systemie MB-60 jest jego ścisłe powiązanie z innymi systemami firmy ALUPROF S.A., w szczególności z systemem okienno drzwiowym, który nie ma przegrody termicznej – MB-45. Przyjęcie takiego założenia konstrukcyjnego pozwoliło uzyskać i zastosować wiele wspólnych elementów montażowych. Niebagatelne  korzyści z unifikacji konstrukcji odnoszą firmy produkcyjne, współpracujące z ALUPROF S.A. Zmniejszenie liczby różnych kształtowników, akcesoriów i okuć pozwala obniżyć koszty produkcji i skierować moce na wykonanie innych wyrobów w asortymencie okien, drzwi itd.

Rewolucyjnym rozwiązaniem systemu okienno drzwiowego – MB-60 jest dostosowanie konstrukcji do możliwości wbudowania typowych, występujących w standardach unii europejskiej, okuć, zamków, zawiasów. Dzięki temu możliwe jest realizowanie szeregu rozwiązań oczekiwanych przez naszych klientów bez zmiany podstawowej konstrukcji. Głębokość konstrukcyjna ramy okna wynosi: 60 mm (ościeżnica), 69 mm (skrzydło),a drzwi odpowiednio: 60 mm i 60 mm . Tak przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu – w przypadku okna i zlicowany efekt skrzydeł drzwi z ościeżnicą od strony wewnętrznej.

Izolacja termiczna okien i drzwi występuje w kształcie wyprofilowanego rowka o takich wymiarach, aby można było w niej stosować okucia obwiedniowe i łączniki zgodne ze standardem europejskimi. W systemie MB-60 montowane są okucia uznanych firm, takich jak: ROTO, GEZE, Fapim, oraz dobrej jakości polskie dostępne w handlu w oddziałach specjalistycznych. Okucia te weryfikowane są w trakcie długookresowej eksploatacji i stale unowocześniane. Kluczową cechą systemu MB-60 jest możliwość wyginania profili, co pozwala na wykonanie różnego rodzaju łuków oraz konstrukcji łukowych.