Mabiss

MB-70

SYSTEM OKIENNO-DRZWIOWY Z IZOLACJĄ TERMICZNĄ

Izolacyjność termiczna Uf
> 1,5 W/(m2K)

Przepuszczalność powietrza
KLASA 4

Wodoszczelność
KLASA E1200

Obciążenie wiatrem
KLASA C5

Nowoczesny system okienno-drzwiowy z przegrodą termiczną – MB-70 jest innowacyjną konstrukcją firmy ALUPROF SA, wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów:  architektów, projektantów, inwestorów instytucjonalnych i osób prywatnych. MB-70 jest systemem aluminiowo – szklanym,  z pomocą którego wykonamy wymagające izolacje termiczne i dźwiękoszczelne obiektów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, w której występują różnego typu okna, drzwi, ale również wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych. Sprawdzony i wielokrotnie testowany system MB-70 posiada bardzo niską wartość współczynnika przenikania ciepła. Doskonałe parametry izolacji cieplnej okien i drzwi uzyskano  dzięki zastosowaniu specjalnych przekładek termicznych i uszczelek. Ma to duże znaczenie w dobie rosnących wymagań w zakresie gospodarowania energią i ochrony środowiska, oraz podnoszenia wymagań normowych w zakresie  współczynnika przenikalności cieplnej.

W systemie zastosowano modelowane przekładki termiczne w kształcie omegi o szerokości 34 mm. w oknach i 24 mm w drzwiach z poliamidu wzmocnionego fiberglassem. Taki kształt przekładek podnosi sztywność profili w stosunku do przekładek płaskich oraz ułatwia odprowadzenie wody opadowej z profili. Przekładki termiczne stosowane w oknach posiadają dodatkowo uszczelnienia na styku kształtownika i przekładki oraz występy dzielącego komorę pomiędzy kształtownikami aluminiowymi wewnętrznymi i zewnętrznymi na trzy części. Cechą charakterystyczną nowoczesnego systemu okienno drzwiowego – MB-70 jest jego ścisłe powiązanie z innymi systemami firmy ALUPROF SA, a w szczególności z systemem okienno drzwiowym z przegrodą termiczną – MB-60 i z systemem okienno drzwiowym pozbawionym przegrody termicznej – MB-45. Przyjęcie takiej koncepcji wykonania konstrukcji pozwoliło wprowadzić i zastosować wiele wspólnych elementów. 

We wszystkich systemach występują takie same listwy przyszybowe, narożniki, listwy uszczelniające, uszczelki przymykowe, takie same okucia zamków, zawiasów oraz wiele jednakowych procesów montażowych jak kołki łączniki przewiązek i poprzeczek, możliwe jest również klejenie narożników, wykrawanie różnych otworów. Firmy produkcyjne  współpracujące z ALUPROF S.A. z uwagi na unifikację  konstrukcji i akcesoriów takich jak kształtowniki, okucia mogą  obniżyć koszty oprzyrządowania i odnieść korzyści finansowe.

Kolejną pozytywną cechą nowoczesnego systemu z izolacją termiczną – MB-70 jest dostosowanie konstrukcji ościeżnicy okna i drzwi do możliwości zamontowania w nich typowych standardowych, europejskich, okuć, zamków i zawiasów. Dzięki temu klient może wybierać z pośród wielu systemów nie zmieniając ogólnej koncepcji w zakresie istniejącej konstrukcji, obiektu, zadania. Głębokość montażowa kształtowników w oknach wynosi: 70 mm – ościeżnica, 79 mm – skrzydło. Dla drzwi odpowiednio przyjęto 70 mm i 70 mm. Wprowadzenie tak przyjętych głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu  w przypadku okna i efekt skrzydeł drzwi zlicowanych z ościeżnicą po stronie wewnętrznej w przypadku drzwi.

Ościeża posiadają wyprofilowane rowki w dobranych wymiarach, aby pasowały do nich okucia obwiedniowe i łączniki zgodne ze standardami unijnymi. W systemie MB-70 montowane są okucia uznanych producentów, takich jak: ROTO, GEZE, FAPIM, SIGENIA, SOBINCO, WALA.