Mabiss

MB-59 SLIDE

System drzwi balkonowych przesuwnych

Izolacyjność termiczna Uf
> 1,9 W/(m2K)

Przepuszczalność powietrza
KL. 3 EN12207

Wodoszczelność
KL. 6A EN 12208

Obciążenie wiatrem
Kl. C3 EN12210

System MB-59 Slide przydzielony jest do przygotowania drzwi przesuwnych unoszonych z separacją termiczną, które można osadzić w ścianach murowanych, elewacjach aluminiowych, ogrodach zimowych lub  dowolnej zabudowie witrynowej. Drzwi przesuwne, szczególnie te o bardzo wielkich gabarytach, optycznie powiększają przestrzeń mieszkalną poprzez połączenie jej z zewnętrznym tarasem lub ogrodem przydomowym.

Drzwi balkonowe przesuwne w systemie MB-59 Slide

Przenikliwość strukturalna kształtowników drzwi wynosi: 59 mm (skrzydło), 120 mm (ościeżnica 2-szynowa), 199 (ościeżnica 3-szynowa). Kształtowniki zastosowane w systemie mają konstrukcję trzykomorową, gdzie centralną komorę stanowi komora termoizolacyjna pomiędzy kształtowymi przekładkami cieplnymi o szerokości 50, 42, 36, 34 mm. Konstrukcja daje możliwość uzyskania, bez zmiany podstawowych profili i akcesoriów, dwa warianty różniące się separacją termiczną. Pierwszy wariant – MB-59 Slide ST z próżną komorą centralną między przekładkami izolacji cieplnej cechuje się najniższą separacją termiczną. Drugi wariant drzwi – MB-59 Slide HI z komorą naczelną wypełnioną specjalnym materiałem izolacyjnym lub z przegrodą, między przekładkami izolacyjnymi, rozdzielającą leżąco wewnątrz komorę powietrzną na dwie części cechuje znacznie wyższa izolacyjność. Dzięki dwu-wariantowej konstrukcji systemu drzwi przesuwnych uzyskano możliwość ukontentowania wielorakich oczekiwań osób zainteresowanych,  zachowując  przy tym niskie koszty składowania elementów systemu i produkcji drzwi przesuwno-unoszonych. Umiarkowanie niski współczynnik przenikania ciepła futryn Uf jest zagwarantowany dzięki szerokim przekładkom izolacji termicznej, wkładkom polietylenowym oraz komorowym kształtownikom tworzywowym montowanych w pasach izolacji termicznej. 

Hermetyczność na wodę i powietrze uzyskano dzięki specjalnym kształtom uszczelek przypominających szczotkę. Większość uszczelek jak gumki przyszybowe montuje się w sposób nieprzerwany, bez przycinania w narożnikach, łącząc końce uszczelek w środku długości górnych poprzeczek ram drzwiowych.  Listwy przyszybowe pozwalają na niezniszczalne zamocowanie wypełnień, co znacznie ułatwia uzyskanie konstrukcji przeciwwyważeniowych. W wykuszach tych mocuje się ustalające wałki z EPDM, które ułatwiają zamontowanie listew w ramie okna lub drzwi przesuwnych lub unoszonych. Uszczelki przyszybowe wewnętrzne są starannie i głęboko osadzone w listwach przyszybowych, dlatego są śladowo widoczne od wewnętrznej strony konstrukcji.  Gama możliwych do zaszklenia grubości szyb skrzydeł okiennych i drzwiowych wynosi– od 10,5 do 42 mm.

Szklenie drzwi balkonowych przesuwnych

Rozległy zakres zaszklenia pozwala na montaż szyb dwukomorowych, akustycznych lub antywłamaniowych.  Odwodnienie profili można wykonać w wersji zakrywanej lub widocznej z dekoracyjną zaślepką. Profile zintegrowane w wersji MB-59 Slide ST oraz HI można poddawać procesowi lakierowania proszkowego i anodyzacji.Kształtowniki są oferowane jako elementy wykonane z profili wytłaczanych i umożliwiają stosowanie procesu zagniatania i kołkowania z użyciem kleju 2-składnikowego Coralglue. Metodyka wykonania konstrukcji drzwi balkonowo-lodżiowych jest maksymalnie uproszczona, na tyle, aby czas wyprodukowania drzwi systemowych był minimalny.System MB-59 Slide nie ma ograniczeń co do ilości paneli szklanych. Niezależnie od kierunku otwierania tafli szklanych można zastosować każdy rodzaj żaluzji. System przesuwny zapobiega niekontrolowanemu zdejmowaniu szklanych paneli dzięki specjalnej konstrukcji kółka z blokadą. Systemy przesuwne służą do tworzenia estetycznego widoku w kawiarni, restauracji i barze. W krótkim czasie stał się powszechny. Systemy przeszkleń balkonów i lodżi służą do tworzenia estetycznego widoku w centrach handlowych, hotelach, sklepach, piekarniach i ogrodach przydomowych. System podnoszony umożliwia przesuwanie szyby za dolny profil ramy. Preferowany profil z progiem i bez progu. System przesuwno unoszony zapewnia Integralność pomiędzy przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną, oraz pełne bezpieczeństwo.