Mabiss

MB-86 FOLD LINE

Drzwi harmonijkowe

Izolacyjność termiczna Uf
> 1,9 W/(m2K)

Przepuszczalność powietrza
KL. 3 EN12207

Wodoszczelność
KL. 6A EN 12208

Obciążenie wiatrem
Kl. C3 EN12210

Charakterystyka techniczna drzwi harmonijkowych

Przenikliwość strukturalna kształtowników wynosi: 86 mm (ościeżnica), 77 mm (skrzydło), 77, 86, 137 mm (próg). Tak zaprojektowane głębokości kształtowników dają efekt jednej równi po zamknięciu między futryną a skrzydłem zawsze z jednej strony, natomiast skrzydła między sobą licują z obydwu stron. Profile stosowane w systemie mają konstrukcję trzykomorową, gdzie centralną komorę stanowi wnęka izolacyjna umieszczona pomiędzy kształtowymi przekładkami termicznymi o szerokości 34 lub 24 mm.

System tarasowo loggiowy drzwi harmonijkowych z trzykomorową przegrodą termiczną MB-86 Fold Line służy do przygotowania elementów strukturalnych zabudowy zewnętrznej, otwieranych na zewnątrz i do wewnątrz, które cechuje wysoka separacja termiczna, foniczna oraz hermetyczność na wodę i powietrze. Rozwiązanie to spełnia wszystkie wymogi dotyczące oszczędzania energii i ochrony środowiska. Istotne cechy drzwi wykonanych z komponentów w systemie MB-86 Fold Line przekraczają wyznaczniki najostrzejszych, obowiązujących przepisów i norm unijnych.

Przeciwwłamaniowe drzwi tarasowe i loggiowe

Współczynniki przenikania ciepła szkieletu ramy drzwi osiąga doskonałe wartości, co umiejscawia ten system wśród zdecydowanych czempionów rynku w tej kategorii. Wysoka hermetyczność drzwi na taras i loggię, drzwi harmonijkowych na przenikanie wody i penetrację powietrza oraz doskonała termoizolacyjność cieplna możliwa jest do uzyskania między innymi dzięki specjalnej budowie uszczelek przymykowych oraz uszczelek przyszybowych. Uszczelki przyszybowe montuje się w sposób nieprzerwany, bez przycinania w narożach, łącząc końce uszczelek w połowie długości górnych poprzeczek strefy skrzydła. Uszczelki przymykowe przycina się pod kątem 45° i klei w narożach lub pod kątem 90° i klei między sobą. Zalecany sposób łączenia uszczelek gwarantuje wysoką szczelność na przenikanie wody i powietrza. Listwy przyszybowe w kształcie na wskroś zamkniętym, zarówno w wersji Standard jak i Prestige, pozwalają na niewrażliwe zamocowanie wypełnień, co znacznie uefektywnia uzyskanie konstrukcji przeciwwłamaniowych. W lamówkach tych mocuje się pozycjonujące wałki z EPDM, które torują drogę do łatwego montażu listew w ramie okna lub drzwi.

Wysoka estetyka drzwi harmonijkowych

Uszczelki przyszybowe endogenne są głęboko osadzone w listwach przyszybowych, dlatego są niezauważalne w widoku od strony wewnętrznej.  Gama możliwych do zaszklenia korpulencji szyb wynosi: od 13,5 do 61,5 mm. Wieloaspektowy zakres zaszklenia pozwala na montaż wszelkich spotykanych na rynku wariacji szyb dwukomorowych, audialnych lub antywłamaniowych. Wykorzystanie dedykowanych okuć z niewidocznym układem jezdnym ma ogromny wpływ na wizualną estetykę konstrukcji drzwi harmonijkowych. Sączkowanie profili można wykonać w wersjach krytej lub widocznej wykorzystując dekoracyjną zaślepkę. Profile kolektywne MB-86 Fold Line mogą być uzdatniane procesem lakierowania proszkowego i anodowania. Narożniki drzwi i okien są oferowane jako gotowe elementy wykonane z kształtowników wytłaczanych z możliwością kształtowania poprzez zagniatanie lub kołkowanie z użyciem kleju 2-składnikowego Coralglue. Technologia wykonania gotowej konstrukcji drzwi tarasowo loggiowych przygotowanej do montażu, jest maksymalnie uproszczona i przygotowana tak, aby czas wykonania drzwi był minimalny.